W kategorii produktów: 13
Product filters
- 10%
Poduszka sensoryczna dysk zielona

Poduszka sensoryczna dysk zielona

35.55 zł
39.50 zł

Najniższa cena: 39.50 zł

Poduszka sensoryczna dysk niebieska
Bestseller
Poduszka sensoryczna dysk żółta
- 15%
Platforma do balansowania dysk niebieski

Platforma do balansowania dysk niebieski

54.83 zł
64.50 zł

Najniższa cena: 64.50 zł

Bestseller
Platforma do balansowania z linkami różowa

Poznaj jeszcze lepiej swoje ciało i naucz je doskonałego balansu z platformą do balansowania Hop-Sport. W naszej ofercie znajdziesz półpiłki i platformy gimnastyczne, poduszki sensoryczne, oraz dyski do balansowania za pomocą których pobudzisz mięśnie głębokie i stabilizacyjne. Dzięki tym wszechstronnym akcesoriom wykonasz intensywną rozgrzewkę, jak i aktywujesz do pracy różne partie mięśniowe – od pośladków, aż po mięśnie miednicy. 

Skąd wzięła się nazwa”bosu”?

Osoby poszukujące akcesoriów fitness do treningu równowagi bardzo często mogą natrafić na sprzęty określane mianem “bosu”. To nic innego, jak platformy do balansowania. Służą one do trenowania mięśni głębokich oraz ich aktywacji. Nazwa “bosu” wzięła się od “Both Side Up”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza “obie strony do góry” i ma związek z kształtem akcesorium. Obydwie strony platformy, zarówno pneumatyczna, jak i płaska, nadają się bowiem do ćwiczenia. Nazwa ta stała się jednak zastrzeżonym znakiem towarowym i o wiele częściej można spotkać się z platformami do balansowania lub półpiłkami.

Platforma do balansowania – jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na platformie do balansowania są bardzo zbliżone do tych na piłce gimnastycznej. Polegają na aktywnościach wymagających utrzymania równowagi np. przysiadach, plankach czy pompkach. Platforma do balansowania daje jednak większą stabilność, gdyż w przeciwieństwie do piłki jedna z jej krawędzi jest płaska. W ten sposób o wiele łatwiej wykonać trening, a także bardziej skomplikowane ćwiczenia. Na platformie gimnastycznej można trenować zarówno z ciężarem własnego ciała, jak i dodatkowymi akcesoriami (hantlami lub kettlami). Ćwiczenia tego typu stanowią przede wszystkim wstęp do zasadniczych treningów siłowych oraz ogólnorozwojowych. Służą do aktywacji mięśni nieużywanych, które przestały działać na skutek prowadzonego trybu życia oraz mięśni głębokich tzw. mięśni CORE, odpowiedzialnych za stabilizowanie ciała.

Kto może ćwiczyć na platformie do balansowania?

Na platformie do balansowania może ćwiczyć niemal każdy, kto nie ma problemów z koordynacją ruchową bądź stwierdzonych schorzeń lub chorób zmysłu równowagi. Ćwiczenia na półpiłce są podobne do tych wykonywanych na piłce gimnastycznej. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tym akcesorium, na platformie gimnastycznej poczuje się znakomicie. Treningi równowagi polecane są w szczególności osobom, które prowadzą siedzący styl życia oraz wszystkim tym, którzy chcą poprawić swoją sprawność. Ważne, aby tego typu aktywność wprowadzać stopniowo do swojego planu dnia. Najlepiej rozpocząć przygodę z platformą do balansowania od prostych ćwiczeń równoważnych z kilkoma punktami podparcia. Każdy kolejny trening powinien być trudniejszy i powinien angażować coraz większą gamę mięśni. Z czasem możemy użyć dodatkowych akcesoriów np. ekspanderów. 

Platforma do balansowania z ekspanderami

Specjalnym rodzajem półpiłek fitness są platformy do balansowania z ekspanderami. Wyposażono je w dodatkowe linki, które rozszerzają zakres ćwiczeń i pozwalają zaangażować do treningu również mięśnie pleców, ramion i klatki piersiowej. Platformy do balansowania z ekspanderami Hop-Sport polecane są osobom zaawansowanym, które mają doświadczenie w treningach z równowagą. Linki dołączone do nich są odpinane, więc można w każdej chwili je zdemontować i używać jedynie samej platformy. 

Platforma do balansowania vs. piłka gimnastyczna

Piłka gimnastyczna i platforma do balansowania to dwa najpopularniejsze akcesoria do treningu równowagi. Pierwszy przyrząd zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku osób zaawansowanych, które dobrze znają swoje ciało. Piłki gimnastyczne są również dedykowane wszystkim osobom, które chcą jeszcze bardziej rozszerzyć swój trening mobilizacyjny i aktywacyjny. Platformy gimnastyczne są z kolei polecane początkującym sportowcom oraz wszystkim tym, którzy stawiają pierwsze kroki w treningach równowagi. Są one również bezpieczniejsze, gdyż posiadają płaską podstawę, która zapobiega przetaczaniu się przyrządu. 

Poduszka sensomotoryczna

Poduszka sensomotoryczna, nazywana inaczej dyskiem sensorycznym lub bardziej potocznie "jeżykiem", to kolejny przyrząd treningowy, który warto wykorzystać w ćwiczeniach skoncentrowanych na poprawie równowagi i koordynacji, oraz wzmocnieniu mięśni stabilizujących. Poduszkę sensoryczną możemy wykorzystywać nie tylko w ćwiczeniach, ale także jako przyrząd do masażu. Poduszka sensomotoryczna jest często używana przez osoby pracujące zdalnie, jako dodatkowe podłoże do siedzenia. Wystarczy położyć ją na krześle, aby niejako wymusić zachowanie prawidłowej postawy ciała i mobilizować kręgosłup i mięśnie do ruchu. Poduszki sensoryczne, dzięki wypustkom masującym pobudzają krążenie krwi i dodatkowo stymulują mięśnie. 

Platforma do balansowania - dysk

Platforma do balansowania w formie dysku, posiada zbliżone właściwości do platform typu "bosu". Jednak w odróżnieniu od "bosu" posiada bardziej kompaktowe wymiary i została wykonana z wytrzymałego materiału syntetycznego, powleczonego grubą warstwą gumy. Dysk do balansowania nie posiada linek - ekspanderów, ale jest wyposażony w wygodne boczne uchwyty, które ułatwiają wykonywanie ćwiczeń w pozycji poziomej, twarzą do podłoża.  

Najlepsze platformy gimnastyczne

Wysokiej klasy platformy do balansowania i półpiłki znajdziesz w naszym sklepie internetowym Hop-Sport. Nadają się one idealnie do ćwiczeń statycznych (stabilizujących), jak i dynamicznych (aerobowych). Wykonano je z tworzywa najwyższej jakości, bezpiecznego w kontakcie ze skórą, zapewniającego odpowiedni poziom elastyczności i wytrzymałości na uszkodzenia powstałe w trakcie użytkowania. Ponadto, platformy do balansowania Hop-Sport wyposażone zostały w antypoślizgową powłokę, oraz nóżki stabilizacyjne gwarantujące bezpieczny i pewny trening.