Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 0
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 1
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 2
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 3
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 4
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 0
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 1
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 2
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 3
Poduszka sensoryczna HS-R034BC - 4
Hop-Sport

Poduszka sensoryczna dysk zielona

Reviews

5 out of 5 stars

Sprawdź opinie

39.50 zł

Dostawa:

Od:12.00 zł

Wysyłka:

Wysyłka 24h
Paczkomat InPost / Punkt odbioru DPD Pickup

Kolor:

Opis

Poduszka sensoryczna marki Hop-Sport jest odpowiednia dla wszystkich, którzy chcą zadbać o prawidłową postawę ciała, poprawić stabilność, balans i koordynację ruchową. Żeby z niej korzystać, nie musisz rezerwować dodatkowego czasu - może służyć codziennie jako podkładka na krześle lub fotelu. Poduszka sensoryczna może być używana także do ćwiczeń sensomotorycznych, wskazanych pomocniczo przy uprawianiu wszelkich dyscyplin sportowych.

Poduszka wykonana jest bezpiecznego i miłego w dotyku materiału.

Dwustronne zastosowanie

Z jednej strony poduszki sensorycznej znajdują się wypustki, z drugiej strony powierzchnia jest gładka. Możesz dowolnie używać poduszki, w zależności od preferencji. Wypustki zapewnią Ci dodatkowy masaż w trakcie ćwiczeń i poprawią ukrwienie.

Ćwiczenia sensomotoryczne

Ćwiczenia sensomotoryczne opierają się o tzw. czucie głębokie , czyli zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała. Receptory tego zmysłu umiejscowione są w ścięgnach i mięśniach. Dostarczają mózgowi informacji o napięciu mięśniowym, dzięki któremu bez patrzenia wiemy, jak ułożone są nasze kończyny. Ćwiczenia sensomotoryczne wykorzystuje się jako przygotowanie do każdej dyscypliny sportowej, działają prewencyjnie zmniejszając ryzyko odniesienia urazu . Stymulują odruchowy mechanizm kontroli nerwowo-mięśniowej, który wpływa na prawidłowe ustawienie poszczególnych części ciała względem siebie. Najpopularniejsze ćwiczenia, do których możesz wykorzystać poduszkę sensoryczną to: "deska", podnoszenie bioder, wykroki, przysiady.

Podkładka do siedzenia

Kształt poduszki sensorycznej umożliwia siedzenie na niej. “Niestabilność” poduszki wymusza prawidłową postawę ciała -  odciążony zostaje odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Siedzenie na poduszce sensorycznej jest analogiczne do siedzenia na piłce - aktywuje te same mięśnie. Poduszka jest jednak znacznie wygodniejsza i umożliwia korzystanie z oparcia krzesła lub fotela . Dzięki poduszce sensorycznej wyrobisz nawyk prawidłowej postawy, a jej użycie ogranicza garbienie się.

Bestseller
Ławka treningowa HS-1080
Wyciąg pionowy HS-1003LT uniwersalny
Hantla Olimpijska gumowana HS 26kg
- 23%
Rower mechaniczny HS-010H Rio limonkowy

Rower mechaniczny HS-010H Rio limonkowy

268.00 zł
348.00 zł

Najniższa cena: 348.00 zł

Trenażer mięśni brzucha HS-2001ABT