W kategorii produktów: 33
Product filters
- 10%
Ekspander gumowy z piankowymi uchwytami niebieski

Ekspander gumowy z piankowymi uchwytami niebieski

26.08 zł
28.98 zł

Najniższa cena: 28.98 zł

- 15%
Guma gimnastyczna do rozciągania różowa

Guma gimnastyczna do rozciągania różowa

30.58 zł
35.98 zł

Najniższa cena: 35.98 zł

Guma oporowa 7-16kg - czerwona
Zestaw taśm oporowych 500x50mm
Nowość
Guma gimnastyczna do rozciągania szara
- 10%
Zestaw taśm oporowych 600x50mm  różowe

Zestaw taśm oporowych 600x50mm różowe

44.08 zł
48.98 zł

Najniższa cena: 48.98 zł

Guma oporowa 12-30kg - czarna
Zestaw taśm oporowych 600x75mm
Nowość
Zestaw taśm oporowych 600x50mm pastelowe
Nowość
Zestaw taśm oporowych 600x50mm czerwone
Nowość
Zestaw taśm oporowych 600x50mm niebieskie
Guma oporowa 16-39kg - fioletowa
Zestaw 2 gum oporowych 7-30kg
Guma oporowa 23-57kg - zielona
Zestaw 2 gum oporowych 7-39kg
Guma oporowa 28-80kg - niebieska
Zestaw gum oporowych ekspanderów
Zestaw 2 gum oporowych 16-57kg
Guma oporowa 37-109kg - pomarańczowa
Zestaw 3 gum oporowych 7-39kg
Guma oporowa 55-137kg - szara
Zestaw 2 gum oporowych 23-80kg
- 10%
Zestaw 4 gum oporowych 7-57kg

Zestaw 4 gum oporowych 7-57kg

153.00 zł
170.00 zł

Najniższa cena: 170.00 zł

Zestaw 4 gum oporowych 12-80kg
Zestaw 2 gum oporowych 37-137kg

Taśmy i gumy do ćwiczeń to dość niepozorne, choć niezwykle efektywne akcesoria treningowe. Za ich pomocą możemy zwiększyć mobilność, a tym samym wpłynąć na polepszenie techniki ćwiczeń. Pomagają również korygować wady postawy, a także wysmuklają mięśnie niemal całego ciała. Z gumami oporowymi power band możesz przeprowadzić zarówno rozgrzewkę do treningu siłowego, jak i pełnowartościowy trening fitness. Opór, jaki generują pozwala na zachowanie stałego napięcia mięśniowego. Taśmy treningowe fitness możesz wykorzystać do treningu dowolnej partii ciała. W naszym sklepie internetowym znajdziesz bowiem wiele różnych produktów, zróżnicowanych pod kątem oporu, długości oraz przeznaczenia. 

Jak ćwiczyć z gumą oporową?

Ćwiczenia z gumami oporowymi i taśmami fitness doskonale kształtują sylwetkę i pobudzają do pracy mięśnie niemal całego ciała. Przez swoje cechy, takie jak rozciągliwość i odporność na przetarcia, sprawdzą się w treningach zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Największą zaletą gum i taśm oporowych jest fakt, że utrzymują one ciągłe napięcie podczas ruchu. Dzięki temu możemy znakomicie ćwiczyć technikę, kontrolę ruchu i czucie mięśniowe. Dużym atutem zestawu gum oporowych jest ich niewielki rozmiar - akcesoria tego typu można zabrać ze sobą niemal wszędzie i przeprowadzić trening np. w plenerze.

Kto może ćwiczyć z ekspanderami?

Z taśmami fitness, gumami oporowymi oraz ekspanderami może ćwiczyć niemal każdy. Na rynku istnieje wiele produktów zróżnicowanych pod względem oporu. Dzięki temu każda aktywna osoba znajdzie dla siebie idealnie dopasowane akcesorium. Szczególnie dobrze taśmy i gumy oporowe sprawdzają się w treningach mobilizacyjnych, ponieważ ćwiczenia fitness z nimi poprawiają ruchomość w stawach. Tego typu aktywność polecana jest szczególnie osobom wykonującym pracę siedzącą oraz tym, którzy wracają do treningów po kontuzjach i urazach. Ekspandery do ćwiczeń posiadają specjalne uchwyty, przez co polecane są osobom początkującym i mającym problemy z prawidłowym chwytem bądź bólami w nadgarstkach. Gumy i taśmy do ćwiczeń siłowych są o wiele bardziej wszechstronne i nadają się do różnorodnych treningów. Bardzo dobrze sprawdzają się do trenowania zarówno dolnych partii ciała, jak i górnych. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę produktów, które pozwolą Ci ćwiczyć tak jak lubisz!

Efekty ćwiczeń z gumami i taśmami treningowymi

Te niepozorne akcesoria do ćwiczeń, kojarzące się z aktywnościami dla kobiet o niskiej intensywności, kryją w sobie zdecydowanie większy potencjał. Ich efekty docenią nawet doświadczeni siłacze oraz osoby aktywne i doświadczone w treningach. Oto główne efekty ćwiczeń z gumami oporowymi:

  • zwiększenie elastyczności mięśni,
  • poprawa zakresu ruchu, kondycji, a także sprawności ruchowej,
  • mobilizacja mięśni, włącznie z głębokimi,
  • korekcja wad postawy.

Ważne jednak, aby zachować regularność treningów oraz uzupełniać je zdrową i zbilansowaną dietą. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, warto wybrać odpowiedni opór taśmy bądź gumy, dopasowany do naszego stopnia zaawansowania. 

Taśmy i gumy do ćwiczeń - jaki opór wybrać?

W ofercie sklepu Hop-Sport znajdziesz różnego rodzaju taśmy i gumy oporowe. Począwszy od hip bandów i mini bandów do ćwiczeń mięśni pośladków i nóg, po duże ekspandery do treningu ramion i barków. Ich wspólną cechą jest zróżnicowanie kolorystyczne, które odpowiada poziomowi oporu. Z reguły przyjmuje się, iż barwa czarna odpowiada taśmom z największym oporem, choć nie zawsze tak jest. Dla pewności warto sprawdzić oznaczenia bezpośrednio na produkcie. Wybierając gumy z większym oporem, podnosimy trudność ćwiczeń, a tym samym zaangażowanie mięśniowe. Na początek warto wybierać taśmy fitness do wykonywania ćwiczeń o oporze od 1,5 kg do 6 kg. Najlepszą decyzją będzie zakup zestawu gum do ćwiczeń lub ekspanderów, w skład którego wchodzą różnego rodzaju produkty. Pozwoli nam to na ciągłą progresję i szybką zmianę taśmy w czasie ćwiczeń.

Rozgrzewka z gumami oporowymi do ćwiczeń

Dobrze przeprowadzona rozgrzewka z gumami oporowymi do treningu lub ekspanderami pozwoli nie tylko ukrwić mięśnie, ale także zwiększy naszą mobilność. W ten sposób przygotujemy się do dużo intensywniejszych treningów np. siłowych. Większość ćwiczeń z taśmami fitness polega na stawianiu im oporu poprzez ciągnięcie ich w przeciwległe strony np. rękami. Ze względu na swoją budowę gumy oporowe możemy zaczepiać o dowolną część ciała, tym samym rozgrzewając różne partie mięśniowe. Wśród najpopularniejszych ćwiczeń z taśmami i ekspanderami można wymienić:

  • odwodzenie kolan,
  • kroki odstawno-dostawne,
  • unoszenie nóg w leżeniu bokiem,
  • unoszenie bioder,
  • plank. 

Szeroki wybór gum treningowych do różnego rodzaju ćwiczeń to idealny sprzęt do domowej siłowni oraz klubów fitness. Sprawdź naszą ofertę asortymentu i zamów już dzisiaj zestaw taśm, który świetnie sprawdzi się jako element pomocny w osiągnięciu swojego celu treningowego.