Tanie akcesoria do treningu siłowego

Tanie akcesoria do treningu siłowego

Spis treści

Chcesz urozmaicić swoje domowe treningi siłowe, kupując sprzęt, który nie nadwyręży Twojego budżetu? Postaw na sprawdzone akcesoria treningowe, dzięki którym wzmocnisz ciało i wyrzeźbisz mięśnie. Sprawdź nasze zestawienie akcesoriów, dzięki którym Twoje treningi siłowe wkroczą na nieznany dotąd poziom. Zaczynajmy! 

Uchwyty do pompek

W sklepie Hop-Sport znajdziesz uchwyty do pompek za niecałe 40 zł. To niewielki wydatek, biorąc pod uwagę, że będą one służyć w domowych treningach przez wiele lat. Uchwyty inaczej zwane paraletkami do pompek, gwarantują bezpieczny i efektywny trening, urozmaicając ćwiczenia wykonywane w domu i angażując więcej mięśni niż podczas standardowych pompek. Pomagają one także zwiększyć wytrzymałość fizyczną, minimalizując przy tym ucisk dłoni i chroniąc stawy przed przeciążeniem.

Uchwyty do pompek pomogą Ci w budowaniu imponującej muskulatury ramion, przedramion, mięśni barkowych, klatki piersiowej, brzucha i ud. Ponadto, ich niewielkie rozmiary ułatwiają przechowywanie i transport, co sprawia, że możesz zabrać je ze sobą na trening na świeżym powietrzu lub w podróż służbową. Warto zauważyć, że tradycyjne uchwyty do pompek powinny być wyposażone w piankowe rączki dla większego komfortu treningu oraz antypoślizgowe podstawy, które dbają o stan podłogi podczas ćwiczeń w domu i zapobiegają przed przesuwaniem się uchwytów podczas nagłej zmiany pozycji ciała.

model trenujący z uchwytami do pompek Hop-Sport

Hantle

To najpopularniejsze, a zarazem niezwykle proste i skuteczne narzędzie do ćwiczeń siłowych. W domowej siłowni doskonale sprawdzą się hantle składane w postaci osobnych części: gryfu oraz zestawu obciążeń. Dzięki nim możemy łatwo dostosować obciążenie hantli do indywidualnych potrzeb osób ćwiczących. Dla osób, które chciałyby przenieść swój trening siłowy na wyższy level, dobrze sprawdzą się hantle regulowane 2w1. Hantle tego typu mogą być używane zarówno w tradycyjnej formie, jak i w formie sztangi do wykonywania np. wyciskania na ławeczce do ćwiczeń. 

W ofercie Hop-Sport znajdziesz między innymi hantle żeliwne oraz bitumiczne (inaczej kompozytowe). Hantle żeliwne są najlepszym wyborem do regularnych treningów, są mniejsze od bitumicznych i bardziej poręczne, a przy tym niezwykle trwałe. Jednakże ich wyższa cena w porównaniu z hantlami bitumicznymi oraz mniejsze bezpieczeństwo podczas zdejmowania obciążeń mogą być uznane za wady. Wymagają one także ochrony podłoża, na przykład za pomocą maty ochronnej, ponieważ w razie upadku mogą porysować podłogę.

Najtańszym rozwiązaniem są hantle bitumiczne, które idealne sprawdzą się dla osób początkujących. Ze względu na obudowę z tworzywa sztucznego zapewniają one lepszą amortyzację w razie upadku i są bardziej bezpieczne dla podłogi. 

Kettlebells

Kettlebells są mniejsze od tradycyjnych hantli, ale gwarantują znacznie bardziej wszechstronne zaangażowanie mięśni, co przekłada się na jeszcze lepsze efekty treningowe. Ćwiczenia z kettlebells pozwolą Ci wzmocnić wytrzymałość organizmu i osiągnąć stabilizację sylwetki, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pełnej formy fizycznej.

Kettlebells są również niezwykle uniwersalne, co sprawia, że mogą z nich korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani. Różnorodność ćwiczeń pozwala na trening siłowy, kondycyjny oraz funkcjonalny, angażując różne grupy mięśni.

W sklepie Hop-Sport znajdziesz zarówno kettlebells winylowe jak i żeliwne w różnych konfiguracjach wagowych. Ceny kettli zaczynają się już od około 40 zł, co sprawia, że są one nie tylko efektywnym, ale również dostępnym finansowo narzędziem treningowym.

Poręcze do ćwiczeń​

Poręcze do ćwiczeń to interesujące urozmaicenie treningu siłowego, a przede wszystkim kalistenicznego. Jednak, wybierając ten produkt, musimy zwrócić uwagę na jego jakość. Poręcze muszą być bezpieczne, stabilne i wytrzymałe, ponieważ od tego zależy nasze bezpieczeństwo podczas treningu. Możemy wybierać spośród szerokiej oferty poręczy stacjonarnych lub montowanych do ściany. Te pierwsze, ze względu na swoje gabaryty, sprawdzą się w pomieszczeniach o większym metrażu, oferując możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń, kształtujących mięśnie brzucha, pleców i ramion. W naszej ofercie znajdziesz zarówno podstawowe poręcze stacjonarne do ćwiczeń, jak i poręcze stacjonarne wyposażone w dodatki, takie jak drążek, ławka treningowa czy dodatkowe uchwyty do pompek – przeznaczone do kompleksowych treningów.

Do mniejszych pomieszczeń polecane są poręcze montowane do ściany, które skutecznie urozmaicą trening, a przy tym nie zajmą dużo miejsca. Na takich poręczach możemy wykonać na przykład pompki szwedzkie czy unoszenie nóg w zwisie. 

model trenujący na poręczach stacjonarnych HS-1001K marki Hop-Sport

Drążki

Drążki do ćwiczeń są niezbędnym elementem każdej siłowni. Nie zajmują dużo miejsca, pozwalają uzyskać szybkie efekty ćwiczeń, a ich ceny są bardzo przystępne. W naszym sklepie znajdziesz zarówno podstawowe modele drążków rozporowych montowanych we framudze drzwi, jak i drążki, które montuje się do ścian lub sufitów. Często posiadają one dodatkowe uchwyty do zawieszenia worka bokserskiego lub pasów TRX.

Kamizelki obciążeniowe

Ciekawą propozycją w kontekście domowych treningów są kamizelki obciążeniowe. Kamizelki sprawdzają się nie tylko w kalistenice, ale także w treningach biegowych, jako dodatkowa forma obciążenia. Kamizelki mogą być także używane podczas wykonywania codziennych czynności takich jak sprzątanie czy prace w ogrodzie. W sklepie Hop-Sport znajdziesz kamizelki do ćwiczeń za kwotę poniżej 150 zł. 

Tanie akcesoria treningowe — podsumowanie

Powyższe akcesoria to tylko kilka propozycji produktów, które mogą być przydatne w kontekście domowych treningów siłowych. Po więcej inspiracji dotyczących ćwiczeń w domu zajrzyj na stronę główną naszego bloga i przejdź do kolejnych artykułów. Miłej lektury!

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Autor: Redakcja Hop-Sport