Utworzone

22 Sty 2020

Author

Redakcja Hop-Sport

W kategoriach

Domowy trening siłowy / Akcesoria fitness / Drążki / Hantle / Kettlebell / Obciążenia / Poręcze do ćwiczeń / Uchwyty do pompek

Chcesz urozmaicić swoje domowe treningi siłowe, lecz nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy? Pomogą Ci w tym sprawdzone akcesoria treningowe! Dzięki nim jeszcze skuteczniej ukształtujesz swoją muskulaturę i wzmocnisz siłę mięśni

Sprawdź z nami, jakie akcesoria treningowe możesz nabyć w sklepie Hop-Sport!

uchwyty do pompek

Uchwyty do pompek

Uchwyty do pompek w sklepie Hop-Sport kupisz już od około 34 zł. Nie jest to duży koszt, jak na sprzęt, który będzie służył nam do domowych treningów przez lata. Uchwyty zapewnią bezpieczny i skuteczny trening. Urozmaicą domowe ćwiczenia, sprawiają, że zaangażujesz do pracy więcej mięśni, niż w przypadku wykonywania zwykłych pompek, pomagają również zwiększyć wytrzymałość fizyczną. Dzięki zastosowaniu uchwytów ucisk dłoni jest minimalizowany, a stawy są chronione przed przeciążeniem. Z uchwytami do pompek zbudujesz efektowną muskulaturę ramion, przedramion, a także wzmocnisz mięśnie barkowe, klatki piersiowej oraz brzucha i ud. Ten przyrząd do ćwiczeń pozwoli Ci wykonywać pompki pogłębione, które jeszcze mocniej zaangażują mięśnie do pracy.

Uchwyty mają jeszcze jedną zaletę, otóż ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są łatwe w przechowywaniu oraz w transporcie. Możesz wziąć je ze sobą na trening w plenerze lub w podróż służbową, bez problemu zmieszczą się w plecaku lub walizce. Tradycyjne uchwyty do pompek powinny być wyposażone w piankowe rączki, zapewniające wygodę i komfort treningu, a także w antypoślizgowe podstawy, które zadbają o dobry stan podłóg podczas domowych ćwiczeń.

W sklepach znajdziemy także skrętne uchwyty do pompek, które wyróżniają się nietypową budową. Dzięki uchwytom skrętnym możesz skutecznie wzmocnić ramiona, tułowie oraz uda. Ćwicząc bardziej intensywnie, zbudujemy bicepsy i tricepsy. Uchwyty w kształcie delty stanowią stabilne podparcie, na którym w czasie ćwiczeń równomiernie rozprowadzony będzie ciężar ciała. Jest to przyrząd coraz częściej wybierany przez mężczyzn oraz kobiety. Uchwyty skrętne zmniejszają ucisk na dłonie, nadgarstki, czy łokcie. Chronią stawy przed przeciążeniami oraz podnoszą bezpieczeństwo treningów.

Zobacz uchwyty do pompek w Hop-Sport

Hantle

To najpopularniejszy a przy tym niezwykle prosty i skuteczny przyrząd do ćwiczeń siłowych. W domowej siłowni najlepiej sprawdzą się hantle składane w postaci gryfu oraz zestawu obciążeń. Dzięki temu będziemy mogli w prosty sposób zmienić obciążenie hantli, dostosować je do indywidualnych potrzeb osób ćwiczących. Poza tym hantle składane zajmują bardzo mało miejsca po rozłożeniu.

W Hop-Sport znajdziesz m.in. hantle żeliwne, bitumiczne (czyli kompozytowe). Hantle żeliwne będą najlepszym rozwiązaniem do częstych treningów, są mniejsze niż bitumiczne, a przez to bardziej poręczne. Do tego są niezwykle trwałe w użytkowaniu. Minusem hantli żeliwnych może być ich wyższa cena w porównaniu do bitumicznych i fakt, ze są mniej bezpieczne podczas zdejmowania obciążeń. Wymagają ochrony podłogi w postaci np. maty ochronnej – w razie upadku na podłoże mogą je bowiem porysować. Najtańszym rozwiązaniem są hantle bitumiczne, idealne dla osób początkujących. Ze względu na obudowę z tworzywa sztucznego zapewniają lepszą amortyzację w razie upadku oraz są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla podłogi.

Zobacz hantle w Hop-Sport

hantle żeliwne 2x20kg
trening z kettlebells

Kettlebells

Te niezwykłe, małe odważniki dają duże pole do popisu. Dzięki nim możemy wzmocnić kondycję, a także pozbyć się zbędnych kilogramów. Kettle są mniejsze od hantli, a przy tym umożliwiają zaangażowanie do pracy większej ilości mięśni, przez co osiągniemy lepsze efekty ćwiczeń. Trenując z kettlebells, wzmocnimy wytrzymałość organizmu, a także ustabilizujemy sylwetkę. Z kettlebells może ćwiczyć każdy, bez względu na poziom zaawansowania w treningach. Ceny kettli w Hop-Sport zaczynają się już od 49,98zł

Zobacz kettlebells w Hop-Sport

Poręcze do ćwiczeń​

Poręcze do ćwiczeń to ciekawe urozmaicenie treningu. Jednak wybierając ten sprzęt, musimy zwrócić uwagę na jakość. Poręcze muszą być bezpieczne, stabilne i wytrzymałe, gdyż od tego zależy nasze bezpieczeństwo podczas treningu. Możemy wybierać spośród szerokiej oferty poręczy stacjonarnych albo montowanych do ściany. Te pierwsze, z racji swoich gabarytów sprawdzą się w pomieszczeniach o większym metrażu. Oferują w zamian możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń kształtujących mięśnie brzucha, pleców i ramion. W naszej ofercie znajdziesz postawowe poręcze stacjonarne do ćwiczeń oraz poręcze stacjonarne wyposażone w dodatki, jak np. drążek, ławka treningowa czy dodatkowe uchwyty do pompek – przeznaczone do kompleksowych treningów.

Do mniejszych pomieszczeń polecane są poręcze montowane do ściany, które skutecznie urozmaicą trening, a przy tym nie zajmą dużo miejsca. Na takich poręczach możemy wykonać np. pompki szwedzkie czy unoszenie nóg w zwisie

Zobacz poręcze do ćwiczeń w Hop-Sport

podciąganie na poręczach stacjonarnych
drążek monkeybar kratownica

Drążki

Drążki do ćwiczeń to punkt obowiązkowy w każdej siłowni. Drążki nie zajmują dużo miejsca, pozwalają uzyskać szybkie efekty ćwiczeń, a ich ceny są bardzo przystępne. W naszym sklepie znajdziesz również drążki uniwersalne montowane do ścian i sufitów, które często zawierają dodatkowo uchwyt do zawieszenia worka bokserskiego lub pasów TRX.

Zobacz drążki w Hop-Sport

Dzięki takim akcesoriom możesz stworzyć własną mini siłownię za niewielkie pieniądze. Nie trzeba inwestować wiele, aby wypracować efektowną muskulaturę. Najważniejszym aspektem jest bowiem zachowanie odpowiedniej techniki ćwiczeń i regularności treningów. To na pewno zaprocentuje sukcesem w postaci wysportowanej sylwetki.

Ulubione